O POKLAD STRÝCA JURÁŠA

Knihovna Vidče vyhlašuje společně s rožnovskou knihovnou další ročník literární soutěže pro děti „O poklad strýca Juráša“.

Soutěž je určena dětem 1. až 9. třídy. Knihovna ji vypisuje již několik let vždy v říjnu  u příležitosti Týdne knihoven a pokaždé s novým tématem.

To letošní téma nese název:

„Aby ze světa nevymizela radost…“

Podtémata:

1. Příběh o jedné šťastné planetě (jak to tam vypadá)
2. Velké překvapení (jak mě někdo překvapil nebo naopak jak jsem překvapil/a já)
3. Jak někomu vykouzlit úsměv na tváři (umím ostatní rozesmát, potěšit?)
4. Moje hezká vzpomínka (co hezkého se mi stalo)

Pravidla:
   soutěž pro děti od 6 do 15 let.
–   vyberte si téma a formu: poezie, drama, komiks nebo próza (povídka, pohádka,  sci-fi, fejeton, deník apod.)
–   každý může poslat jeden příspěvek v próze (maximálně 3 strany A4) nebo 3 básně nebo komiks (maximálně 4 strany A4)
–   soutěž probíhá od 4. října 2021 do 3. prosince 2021
–   Soutěžní práce musí být opatřeny titulní stranou se jménem a příjmením autora, třídou, věkem, celou adresou, názvem zvoleného podtématu, telefonickým kontaktem a názvem školy. Titulní list je možné stáhnoutwww.knir.cz.
–   Příspěvky odevzdávejte v elektronické podobě na email:  knihovna@knir.cz

Ocenění účastníci budou odměněni knihami a   jejich práce postupují do okresního kola.  Slavnostní vyhlášení oblastního kola proběhne 31. ledna 2022 v rožnovské knihovně.

Soutěž je součástí národního projektu Klubu dětských knihoven SKIP (Sdružení knihovníků a informačních pracovníků) Kde končí svět. Díla, která uspějí v oblastním kole, postupují do kola okresního, a na závěr jsou vyhodnoceni nejlepší autoři z celého kraje. Doufám, že děti z videčské školy mezi nimi nebudou chybět.