PASOVÁNÍ S DUBÁNKEM

Na pátek 10. června a návštěvu knihovny budou prváčci z videčské školy určitě dlouho vzpomínat. Byl to totiž den, kdy z obyčejných žáčků se stali rytíři. A to ne ledajací rytíři, ale přímo Rytíři krásného slova řádu čtenářského. Stalo se tak při slavnostním pasování v rámci celorepublikového projektu SKIPu „Už jsem čtenář“.

Průvodcem celého pasování se stala paní učitelka z Lesní školy, která dětem představila svého neposlušného žáka Dubánka. Malý Dubánek je hrdinou knihy spisovatelky Kláry Smolíkové a fotografa Petra Václavka Dubánek a tajný vzkaz.
Děti musely nejdříve složit rytířkou zkoušku ze čtení, a potom složit rytířský slib, že ve jménu pohádek, příběhů a literárních hrdinů budou knihy číst, milovat a chránit.

A pak už Dubánek každého z nich pasoval na Rytíře nebo Rytířku čtenáře. Noví Rytíři získali vedle Pamětního listu a malého dárečku také čtenářský průkaz do místní knihovny s roční registraci zdarma. A samozřejmě i každý z nich knížku o Dubákovi, aby si mohli o něm o prázdninách číst.Zaujal vás článek, sdílejte dál: