PASOVÁNÍ S KŘEČKEM

Letěl křeček, letěl vzduchem, až doletěl ve čtvrtek 18. května do videčské knihovny a zrovna mezi prvňáčky, kteří se chystali stát našimi novými čtenáři. Křečkovi a jeho kamarádce, kterou si vzal s sebou, se mezi dětmi moc líbilo. A tak, když jim prvňáčci mimo jiné předvedli i svou znalost ve čtení a složili rytířský slib, chopil se křeček dřevěného meče a pasoval je na nové Rytíře krásného slova řadu čtenářského.

Na památku tohoto slavnostního aktu každý Rytíř nebo Rytířka obdržel Pamětní list a knížku, která je pravidelně vydávaná právě jen pro tuto příležitost. Každým rokem je knížka jiná. Tu letošní, Křeček v letu, pro děti napsala spisovatelka Zuzana Barilová a ilustrovala Markéta Vydrová. A protože křeček letěl vzduchem pomocí balónků, dostaly děti za odměnu balónky také.
A nám v knihovně přibylo 19 nových čtenářů.