Pozvánky

Den pro dětskou knihu ve Vidči

Chtěla bych vás pozvat,děti i dospělé, do videčské knihovny, abychom společně prožili Den pro dětskou knihu. Táto akce se už pravidelně koná vždy poslední listopadový týden v knihovnách i knihkupectvích, a jak už samotný název  napovídá, je věnována knihám pro děti a mládež a dění kolem nich.

V naší knihovně jsme slavili tento svátek knih už několikrát :

– v roce 2014 jsme slavili s pohádkovým Birlibánem

– v roce 2015 jsme uspořádali Korálkovou minidílnu a scénické čtení

– v roce 2016 jsme lovili perly jako správní rybáři.

Letos budeme slavit také  a to v pátek, 8.prosince 2017.

Co bude na programu videčského Dne pro dětskou knihu ?

Můžete navštívit naše malé knihkupectví v knihovně a nakoupit si na Vánoce knížky pro děti – knihy dodá Knihkupectví Nohavica z Rožnova pod Radhoštěm.

Dále budeme vyhodnocovat a odměňovat nejlepší lovce, kteří se zapojili do literární soutěže Lovci perel, a  už do března  se snažili ulovit co nejvíce knižních perel.

Uspořádáme také  předvánoční tvořivou dílnu, ve které si budou moci zájemci vyrobit nějaký dárek nejen z ulovených perel, ale také i z jiných materiálů.

Samozřejmě dojde i na čtení, hraní a povídání. Najde se i něco malého a sladkého na zub.

Tak nezapomeňte a přijďte do videčské knihovny v pátek 8. prosince 2017 v 14:30 hodin a budeme společně slavit.