Prázdniny jsou za dveřmi a družina se loučí

Ve středu 19.června 2019 naše knihovna opět ožila dětmi ze školní družiny, na které čeklal ukrytý sladký poklad. Bylo to poslední naše setkání před nadcházejícími prázdninami. A tak jsme si ho společně chtěli užít. Trošku nás zaskočilo počasí, protože jsme chtěli jsme toto poslední odpoledne prožít na zahradě. Ještě že máme tak velkou knihovnu a poklad se mohl hledat uvnitř. Aby ho děti mohly nalézt, musely splnit řadu úkolů a projít různými zkouškami. Ty si pro prváčky připravily děvčata ze třetí třídy, které si celou soutěž připravily a náležitě se k tomu i oblékly do pohádkových kostýmů. A tak hledači pokladu postupně procházeli Ledovým královstvím, navštívili Lesní i Vodní víly, čekaly na ně i Čarodějnice a u Popelek museli i přebírat hrách. Za správné odpovědi pak všude dostávali lístečky se slovy, které je po správném poskládání návodu měly dovést k ukrytému pokladu. Do luštění a hledání pokladu se pustily společně, třeťáci i prváci, a poklad byl nakonec dobyt a společně sněden.

Nakonec se nám v knihovně objevilo i pár roztomilých mlsných kočiček.