ŠPAČEK KAMIL A PRVÁČCI

Na povídání o knihovně a knížkách k nám přišli středu 16. března dopoledne prváčci z videčské základní školy. Průvodcem našeho setkání nám byl malý špaček Kamil, který bohužel neuměl lítat. Neměl čas učit se na hodinách létání ladné výkruty s ostatními bratranci a sestřenicemi. Naučil se totiž číst, zobák měl ponořený v knihách a celý den trávil v ptačí knihovně. Proto mu bratranci a sestřenice začali říkat Kamil-knihy svačil nebo Zoban křupan či Knihomol. Co se kvůli tomu Kamil natrápil! A pak přišel slavný den společného odletu špačků na jih. Co si jen Kamil počne? A tady jsme se společně s dětmi zamýšleli nad tím, co by bylo pro Kamila lepší – jestli umět číst nebo létat. Shodli jsme se, že oboje je dobré umět. A že to platí nejen u Kamila, ale také u nich. Létat se sice nikdy nenaučíme, leda tak letadlem nebo ve své fantazii, ale číst ano.
A na tom děti pilně pracují.

Na závěr našeho setkání si děti vyrobily každý svého papírového Kamila, který jim nejen návštěvu knihovnu, ale může jim posloužit coby záložky do knihy.