Akce pro dospělé

ZE ZAŠOVÉ NA NORDKAPP

Ve středu 26. dubna 2023 jsme se ve videčské knihovně vydali opět s posluchači za poznáváním cizích krajů.
Vlastnoručně upravit dodávku, sbalit sebe, malou dceru, dva jezevčíky a vydat se na cestu, to už chce pořádnou zručnost a odvahu. A tu manželé Macháčkovi, kteří se přišli s námi podělit o své zážitky ze svého putování až k nejsevernějšímu bodu Evropy přes Litvu, Lotyšsko, Estonsko a Finsko, měli.

Nádherné fotografie a vtipné povídání nás vzaly na cestu národními parky, přes ikonické štíty hor nad překrásnými norskými fjordy, po písečných plážích až k ledovcům a kolem barevných vesniček. Nechyběla ani chvilka napětí, jako když nám Macháčkovi popisovali dramatickou příhodu se ztracení a znovunalezení jednoho z jejich jezevčíků.
Na závěr našeho setkání jsme měli i možnost prohlédnout si dodávku, se kterou Macháčkovi cestovali.