DRUŽINA PSALA JEŽÍŠKOVI

Platí pořád, že podle pranostiky jezdí svatý Martin na bílém koni? A že když bude Kateřina na ledě, budou Vánoce na blátě? A proč Mikoláš nosí dárky už 5. prosince, když svátek má až 6.? O tom všem i dalších podobných rčení spojených s listopadem a prosincem jsme si povídali v knihovně s dětmi ze školní družiny v pátek 24. listopadu odpoledne.
K Vánocům jsme se vrátili i na závěr našeho setkání. V knihovně totiž na děti čekala kouzelná Schránka na dopisy pro Ježíška, která bude později přesunuta ke kostelu při rozsvícení vánočního stromu ve Vidči.
A tak si ji děti chtěly hned vyzkoušet a pustily do psaní svého vlastního dopisu pro Ježíška. Jestli schránka bude fungovat a dopis s přáním doručí, uvidí děti o Vánocích.