MATEŘINKA V KNIHOVNĚ

K pravidelným návštěvníkům knihovny patří děti z mateřské školky. Ve středu 13. března dopoledne přiletěly do knihovny Berušky, nejmenší děti z místní mateřské školky. Povídali jsme si, četli o motýlech a krtkovi, zpívali a skládali obrázkové hrací puzzle, na kterých si děti zkusily zaskákat panáka. A pak za oknem vykouklo sluníčko, a tak Berušky nelenily a s veselou odletěly na zahradu.
Ve středu 27. března jsme zase přivítali v knihovně předškoláčkové Sluníčka. I na ně čekaly pohádky. Později jsme se přesunuli na zahradu, kde se děti pustily do skládaní malého pexesa a kreslení křídami jaro. Krásně vyzdobily nejen chodník, ale i tabuli u vstupu do knihovny. A protože se blížily Velikonoce, připravili jsme pro všechny, Berušky i Sluníčka, hledání veliko-nočního perníkového pokladu. Cestu k němu jim ukazovali papíroví zajíčci. Poklad byl nalezen a s chutí sněden.