Zprávy

Zastavení v knihovně

Prázdniny skončily, začala škola a Místní knihovna opět obnovila  svou normální provozní dobu. Myslím tím to, že si můžete přijít vybrat nějakou pěknou knihu či časopis nejen ve středu,  ale i v pátek. Může to být třeba i některá  z těch,  které jsme během prázdnin nakoupili a zpracovali.

V pátek 6. září 2017 v knihovně proběhlo vyhodnocení  Prázdninových  soutěží, do kterých se mohly zapojit všechny děti ať už  z řad čtenářů nebo náhodných návštěvníků. Každý soutěžící si mohl vybrat buď  jednu ze čtyř soutěží různé obtížnosti  nebo si vyluštit všechny čtyři.  Vítězkou se stala Martinka Hajná, která správně vyřešila všechny čtyři soutěže.

Blíží se měsíc říjen a s ním už tradiční Týden knihoven, celostátní akce vyhlašovaná  pravidelně  Svazem knihovníků a informačních  pracovníků (SKIP). Letošní  21. ročník  Týdne knihoven   proběhne ve dnech 2. –  8 . října  a bude věnován  především  práci knihoven s předškoláky a jejich rodinami.  Také naše knihovna má na toto období připraveno několik akcí, na které bych vás chtěla upozornit.

Pro děti mateřské školky  připravujeme  Dopolední povídání a hraní v knihovně  a malování  na chodníku ke knihovně. Děti ze školní družiny se mohou těšit na setkání s paní Danielou Krolupperovou,  známou  spisovatelkou knih pro děti a mládež. Beseda se uskuteční v knihovně ve středu 18. října  2017  ve 13 hodin a mohou se jí zúčastnit i ostatní  děti  nejen ty  ze školní družiny.

V Týdnu  knihoven  bude také  už  tradičně vyhlášena  literární soutěž pro děti  „ O poklad strýca Juráša“. Letošní ročník bude zaměřen  na zvířata  a domácí  mazlíčky.

K těm klasickým akcím Týdne knihoven bude patřit  také  Čtenářská amnestie  pro nepořádné čtenáře   a  Burza vyřazených knih při revizi knih o letošních prázdninách. Tady  si  budete  moci  vybrat  a zakoupit knihy v ceně  od  1,- až  po 10,- Kč.                                                      

„ Čteme s mámou, čteme s tátou, čteme s knihovnou“ – tak jsme nazvali poslední akci Týdne knihoven.  Chtěla bych touto cestou pozvat všechny zájemce z řad dětí, rodičů a prarodičů  na odpolední posezení u  čaje a pěkné knížky do knihovny v  pátek 6. října 2017 v 15 hodin. Těším se na vaši návštěvu.


Zaujal vás článek, sdílejte dál: