Zprávy

Prázdniny s knihou

Léto a dobrá kniha pro někoho neodmyslitelně k sobě patří. Nevíte , kterou letos přibalit do kufru na vaši dovolenou nebo jen tak do tašky k vodě, zkuste třeba některou z novinek, které  doputovaly v červenci do naší knihovny. A z čeho si budete si moci vybrat?                                                                                        

Z detektivek:   

Robert Bryndza: Do posledního dechu –  další z knih amerického spisovatele, žijícího na Slovensku. V knize detektiv šéfinspektor Erika Fosterová musí vyřešit případ mrtvé dívky v kontejneru.

Camilly  Läckberg:  Čarodějnice – další kniha oblíbené švédské autorky, kdy ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá holčička.                                                              

Společenské romány:

Katarína Gillerová: Cizí ložnice – další z knih oblíbené slovenské spisovatelky knih pro ženyRadka pracuje v realitce a jednoho dne se po návštěvě luxusní vily probouzí v nemocnici. Nepamatuje si, co se přesně stalo, jen cítí,…
Mirja Hein: Vyprahlá země – kniha přeložena z německého originálu vás na příběhu mladičké Vicky, která stále touží po návratu do rodné Anglie,  zavede do Austrálie v době zlaté horečky.   Marcela Mlynářová: Samorostka – oblíbená autorka řady knížek  přichází s dalším titulem, který přivítají především ženy ve zralém věku. Líčí své pojetí života, který prožívá naplno s obdivuhodným humorem a vitalitou.

Knihy pro děti:

Vladimíra Spielvogelová: Žirafí příběhy – příběhy dvou žirafích kamarádů, určené pro předškolní děti, nás zavedou do prostředí savany a akáciového hájku. Žirafáčci se vydávají na výpravy do okolí a s pomocí svých kamarádů překonají každé nebezpečí.         Alice Pantermüllerová: Lenčiny katastrofy  aneb Všude plno králíků – jmenuju se Lenka, mám deset let a jsem poměrně normální. Každopádně mnohem normálnější než moji rodiče a oba moji blbobráši. Proto taky nechápu, proč se právě mně poslední dobou stává tolik divných věcí. 

Knihy na cestu

Na putování po známých i méně známých památkách a zajímavostech Beskyd se vydáme spolu s Richardem Sobotkou v jeho dvou nových knihách                                               Tajemné Beskydy                                                                                                               Toulky Beskydami

**************************************************

Toto jen malá ukázka nových knih, které vám nabízí naše knihovna nejen na léto. Úplnou nabídku můžete najít třeba v katalogu na webových stránkách naší knihovny:

www.mistni-knihovna-vidce.webnode.cz , nebo nás přímo navštivte a určitě si nějakou knihu vyberete.

Jen ještě jedno připomenutí na prázdninovou otevírací dobu knihovny:

             Středa :  od 10:00  do 17:00 hodin

Božena Zajícová 

Videčský zpravodaj 7 / 8 2018 


Zaujal vás článek, sdílejte dál: