ŠKOLKA V KNIHOVNĚ

Ve středu 14. června 2023 patřila knihovna dětem z mateřské školky. Společně jsme strávili báječné dopoledne s povídáním, předčítáním, hádáním a zpíváním.
Nedříve přišli předškoláčci alias Sluníčka, které jsme seznámili s Kosprdem a Telecí, hrdiny stejnojmenné knihy. Ti dva, děti s tak podivnými jmény, chodili do školky, ve které se jim ale moc nelíbilo, a proto plánovali útěk. Jak to dopadlo? Podařil se jim útěk? To už si děti přečtou s paní učitelkou. Sluníčka si také trochu zazpívaly, ale nejdříve musely písničku uhádnout podle obrázkového kvízu.
Po předškoláčcích přiletěly do knihovny Berušky, nejmladší a nejmenší děti z videčské školky. Nejdříve jsme si povídali o malém jezevci a jeho kamarádech z knihy Smolný den, pak skládali obrázky a trošku si i zacvičili. A pak už Berušky odletěly hrát si na zahradu.