S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA aneb BOOKSTART VE VIDČI

V pátek 19. května jsme odstartovali zapojení naší knihovny do úspěšného mezinárodního projektu Bookstart – S knížkou do života, který pěstuje u dětí lásku ke knihám v době už od jejich prvních měsíců života.

Jako první ve Vidči se s tímto projektem mohli seznámit rodiče při letošním Vítání nových občánků Vidče, kde obdrželi dárkovou sadu, kterou připravil SKIP (Svaz knihovníků a informačních pracovníků) a naše knihovna. Tato sada obsahuje mimo jiné knížku pro děťátko, doporučující seznam literatury a pozvánku do knihovny včetně dárkového poukazu na první čtenářskou průkazku zdarma.

V pátek 9. června dopoledne se knihovna proměnila v hernu a čítárnu pro malé děti, protože proběhlo první setkání maminek a dětí nad knížkami v rámci projektu.

Děti si hrály, maminky si povídaly, bylo nám příjemně a tak jsme se domluvili na dalším setkání v knihovně. Novou schůzku „Klubíčka“ jsme naplánovali na pátek 14. července 2023.