Akce pro dětiInformace

O POKLAD STRÝCA JURÁŠA

Knihovna Vidče vyhlašuje společně s rožnovskou knihovnou další ročník literární soutěže pro žáky základních škol na Rožnovsku (oblastní kolo).

To letošní téma nese název: Tajemná kniha…

Podtémata:

1. “NA PŮDĚ JSEM NAŠEL/A ZAPRÁŠENOU KNIHU…”
    dopiš pokračování podle sebe
  2. KNIHY A VZPOMÍNKY V NICH SCHOVANÉ
    pověst, pohádka, vzpomínka na někoho
  3. TAJEMNÉ SVĚTY KNIH
    minulost, přítomnost, budoucnost (kam se vydám?)
  4. V JAKÉM PŘÍBĚHU BYCH SE CHTĚL/A OCITNOUT A CO BYCH V NĚM ZAŽIL/A
    (přepiš příběh podle sebe)

Pravidla:

– soutěž pro děti od 6 do 15 let.
– vyberte si téma a formu: poezie, drama, komiks nebo próza (povídka, pohádka, sci-fi, fejeton, deník apod.)
– každý může poslat jeden příspěvek v próze (maximálně 3 strany A4) nebo 3 básně nebo komiks (maximálně 4 strany A4)
– soutěž probíhá od 9. října 2023 do 8. prosince 2023
Soutěžní práce musí být opatřeny titulní stranou se jménem a příjmením autora, třídou, věkem, celou adresou, názvem zvoleného podtématu, telefonickým kontaktem a názvem školy.
Titulní list je možné stáhnout z www.knir.cz.

Příspěvky odevzdávejte v elektronické podobě na email: knihovna@knir.cz

Soutěž je součástí národního projektu Klubu dětských knihoven SKIP (Sdružení knihovníků a informačních pracovníků) Kde končí svět. Díla, která uspějí v oblastním kole, postupují do kola okresního, a na závěr jsou vyhodnoceni nejlepší autoři z celého kraje.